Nadanie imienia i sztandaru Sztandar szkoły Ceremoniał szkolny Tablica pamiątkowa Dzień Patrona 2011 r. Dzień Patrona 2013 r. Dzień Patrona 2015 Wykład multimedialny Tomasza Kuby Kozłowskiwgo 11 Legnickie Dni Kultury Kresowej 12 Legnickie Dni Kultury Kresowej Uczniowie i przedszkolaki we Wrocławiu w obchodach 80 rocznicy powstania Znaku Rodła Orlęta Głogowskie podsumowują akcję "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" 85 rocznica powstania Związku Sybiraków Tymowa - I rocznica nadania szkole imienia "Orląt Lwowskich" "Powrót do Kresów" - Międzyszkolny konkurs w Tymowej Wycieczka do Lwowa 2019 KONKURS III Głogowski Bieg Orląt Lwowskich im. Antosia Petrykiewicza- bieg wirtualny po wiedzę

Patron Szkoły

Dzień Patrona 2011 r.

Minął rok od nadania sztandaru i imienia Orląt Lwowskich Szkole Podstawowej Nr 13 w Głogowie. Wiele się od tego czasu wydarzyło. Jedno jest niezmienne – nasze przekonanie, że wybór, jakiego dokonaliśmy, jest ze wszech miar słuszny. Staramy się wytyczać sobie cele i realizować zadania edukacyjno - wychowawcze w taki sposób, aby sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nami postać naszego Patrona.

29 listopada – nasza szkoła obchodziła swoje święto – Dzień Patrona. Świętować zaczęliśmy od uroczystego apelu, nasi najmłodsi, czyli przedszkolacy zaprezentowali część artystyczną: piosenki upamiętniające bohaterską obronę Lwowa w 1918 roku, tańce lwowskie, piosenki o ojczyźnie oraz wzruszający spektakl przygotowany przez panią Elżbietę Bock - Łuczyńską, prowadzącą w przedszkolu zajęcia z rytmiki i edukacji teatralnej . Po apelu wszyscy uczniowie udali się do klas na degustacje kuchni kresowej, były: pierogi, placki, gałuszki, pielmienie, babki ziemniaczane, cepeliny itd.

O godzinie 11.00 zebraliśmy się na sali by brać udział w rywalizacji międzyklasowej pod hasłem „Potyczki klasowe o Orlętach Lwowskich”, występując w różnych konkurencjach. Szerokie spektrum tych konkursowych zmagań dało możliwość aktywnego uczestnictwa ogromnej rzeszy dzieci. Niektóre przedsięwzięcia miały charakter projektu i wymagały wcześniejszych przygotowań, inne zaś mobilizowały  uczniów do szczególnej aktywności właśnie w tym dniu.

Całość zakończyła  się podsumowaniem, podczas którego najlepsza klasa, a była nią klasa II (GRATULACJE!) otrzymała nagrodę. Taka formuła Dnia Patrona pozwala połączyć wartości edukacyjne z wychowawczymi, walory ideowe z artystycznymi, a całość uczynić na tyle atrakcyjną dla dzieci, aby uczestnictwo z proponowanych zajęcia miały charakter zbiorowy.