Opis projektu Harmonogram Zajęcia

Zajęcia

Od 1 marca w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach Projektu „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów głogowskich szkół podstawowych” współfinansowany przez Unię Europejską.

Dziesięcioro zakwalifikowanych uczniów przez 40 godzin będzie zdobywało umiejętności planowania i przeprowadzania doświadczeń chemicznych, fizycznych i biologicznych oraz formułowania wniosków. Uczestnicy będą również pracowaćz aplikacją 3D – Corinth, która jest ogromną multimedialną encyklopedią przyrodniczą.

W trakcie pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowym sprzętem laboratoryjnym i samodzielnie składali swoje osobiste zestawy. Przeprowadzili również pierwsze doświadczenia i obserwacje oraz zapoznali się z aplikacją Corinth. Uczestnicy bardzo poważnie podchodzą do swoich zadań, skrupulatnie czytają karty pracy i instrukcje doświadczeń, przeprowadzają je, zapisują obserwacje i wyciągają wnioski. Zajęcia przebiegają w miłej i „naukowej” atmosferze, którą często „zakłócają” okrzyki zaskoczeni i zadziwienia efektami przeprowadzanych eksperymentów.